Najważniejsze informacje o planecie Ziemia

Co można powiedzieć o Ziemi? Dużo rzeczy, a temat i tak pozostanie niewyczerpany. Można powiedzieć wszystko, ale nie można zapomnieć o tym, że wciąż odkrywane są zupełnie nowe rzeczy, które są dobitnym dowodem na to, iż nauka ma jeszcze wiele do objawienia. To właśnie może i na podstawie takich odkryć naukowych zmieniane są podręczniki w szkołach podstawowych, w szkołach średnich. Właściwie, to nie wiadomo. Można za to spojrzeć na każdy podręcznik do geografii klasa 6 (kup już dziś, szybka wysyłka!), gdzie umieszczone są bardzo ważne informacje dla uczniów w szkołach podstawowych. Niezależnie od tego, na jakie dokładnie wydawnictwo się spojrzy.

Planeta Nowa. Podręcznik do geografii dla klasy szóstej szkoły podstawowej

Seria “Planeta Nowa” znana jest już od dawna. Uczniowie mają z nią do czynienia od klasy piątej, kiedy to przedmiot geografia zaczyna obowiązywać (wcześniej mają oni do czynienia z przyrodą). Autorami są: Tomasz Rachwał, Roman Malarz, Dawid Szczypiński. Podręcznik ma niecałe 200 stron. Tyle że można wszystko przerobić w ciągu jednego roku szkolnego. Nie brakuje tutaj nowoczesnych elementów, których to zadaniem jest rozbudzenie chęci do tego, aby zapoznać się z różnymi informacjami i ciekawostkami geograficznymi. Za wydanie tego podręcznika odpowiedzialna jest Nowa Era.

Geografia. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

Autorami są: Lechowicz Agnieszka, Stankiewicz Piotr, Głowacz Arkadiusz. Całość została wydana nakładem Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Czego można dowiedzieć się z tej książki? Np. tego, jakie funkcje dokładnie pełni wielkie miasto. Przykład wszystkim uczniom powinien być doskonale znany, bo oto stolica Polski – Warszawa. Trzeba przyznać, że jest to imponujące miasto, które swoimi gabarytami pobija wiele innych, polskich aglomeracji. W środku poruszane są również takie zagadnienia, jak piętrowość klimatyczno-roślinna w Himalajach. Książka zawiera podsumowania na końcu każdego rozdziału, które pomagają powtórzyć dany materiał.