polski english deutsche francais

Warunki pobytu

Naszym Pensjonariuszom oferujemy jedno- i dwuosobowe pokoje o wysokim standardzie z łazienkami.

Wszystkie pokoje są wyposażone w system przywoławczy oraz przystosowane są do odbioru usług informatycznych, takich jak telefon, internet i telewizja cyfrowa.

Zapewniamy elegancko urządzone pokoje z łóżkami wielofunkcyjnymi. Dla podniesienia komfortu Pensjonariusza istnieje możliwość wstawienia własnych drobnych mebli.

Wszystkie pokoje i łazienki dostosowane są do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Sala dziennego pobytu gwarantuje Pensjonariuszom przyjemne spędzanie czasu na wspólnych rozmowach i oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.

Biblioteka pozwala zagłębić się w lekturze ciekawych książek oraz zapewnia dostęp do prasy.

Nasz Dom dysponuje nowocześnie wyposażoną kuchnią, w której są przygotowywane domowe, smaczne i zróżnicowane posiłki, wydawane w przestronnej jadalni lub w miarę potrzeb w pokojach.

W Domu znajduje się także ogólnodostępna sala, pełniąca m.in. funkcję kaplicy.

Opieka

Nad dobrym samopoczuciem, zdrowiem oraz bezpieczeństwem Seniorów czuwa wykwalifikowany i doświadczony personel.

Personel pielęgniarek i opiekunów zapewnia Mieszkańcom całodobową, kompleksową opiekę w codziennych czynnościach, pielęgnację, rozmowę i indywidualne podejście do każdego Pensjonariusza.

Wszyscy Mieszkańcy są pod opieką lekarza internisty, w miarę potrzeby zapewniamy konsultacje i badania kontrolne lekarzy specjalistów.

Dbając o aktywność Seniorów tworzymy Mieszkańcom możliwość uczestniczenia w wielopłaszczyznowych programach terapeutycznych.

Aktywny senior

Przebywanie w towarzystwie innych osób i interaktywne spędzanie czasu jest szczególnie ważne dla Seniorów, ponieważ sprzyja powstawaniu i pielęgnowaniu więzi emocjonalnych, które pomagają pokonać poczucie odizolowania i osamotnienia.

Pobyt w naszym Domu i uczestnictwo w zajęciach kulturalno-oświatowych oraz rekreacyjno-rozrywkowych umożliwiają Pensjonariuszom poszerzanie kontaktów z otoczeniem oraz zwiększenie poczucia zrozumienia i integracji społecznej.

Organizując różne formy zajęć wspieramy naszych Podopiecznych w rozwijaniu ich zainteresowań i motywujemy do twórczej aktywności. Trening intelektualny na miarę możliwości przyczynia się do podniesienia poziomu satysfakcji z życia.

Aktywność rekreacyjna i rehabilitacja usprawniająca pozwala Seniorom poprawić sprawność fizyczną, zapobiega jej obniżaniu się oraz gwarantuje lepsze samopoczucie i poprawę jakości życia.

Dom Seniora zapewnia Mieszkańcom kreatywne spędzanie czasu wolnego, zarówno na terenie ośrodka, jak również podczas wspólnych wycieczek po parku którym jest otoczony.

Pobyt w Domu Seniora umilają uroczystości i spotkania okazjonalne z udziałem rodzin i gości zaproszonych przez Pensjonariuszy z okazji Świąt, Dnia Babci i Dziadka, czy też imienin i urodzin Mieszkańców.

Wszystkie nasze działania – zapewnienie opieki, komfortu, przyjaznej atmosfery oraz aktywnego spędzania czasu, sprawiają, że Dom Seniora Zielone Wzgórze to nie dom starców a dom spokojnej starości.

Oferta

  Dom Seniora oferuje:

 • Pokoje jedno- i dwuosobowe o wysokim standardzie z łazienkami oraz dostępem do telefonu, internetu i telewizji
 • Pobyty stałe i czasowe
 • Pielęgnacyjne pobyty poszpitalne
 • Pobyty rehabilitacyjne
 • Całodobową, kompleksową opiekę
 • Rehabilitację usprawniającą i indywidualne programy rehabilitacyjne według zaleceń lekarza
 • Opiekę lekarską świadczoną przez lekarzy
 • Opiekę duszpasterską
 • Terapię zajęciową
 • Domową kuchnię – co najmniej trzy posiłki dziennie z uwzględnieniem diet, plus przekąski
 • Zajęcia kulturalno-oświatowe i rekreacyjno-rozrywkowe, wyjazdy plenerowe
 • Uroczystości okazjonalne z udziałem rodzin i przyjaciół Pensjonariuszy
 • Możliwość zakwaterowania oraz wyżywienia dla odwiedzających
 • Ciepłą, rodzinną atmosferę tworzoną przez personel Domu oraz jego Mieszkańców